Ολοκληρώθηκαν οι πρώτοι αγώνες του Β' προκριματικού γύρου του Europa League 2013 - 14

Από Βικινέα
Μετάβαση στην πλοήγηση Πήδηση στην αναζήτηση

19 Ιουλίου 2013

Χτες δόθηκαν οι πρώτοι αγώνες του Β' προκριματικού γύρου του Europa League 2013-14. Όσον αφορά τις ελληνικές ομάδες, η Λίνφιλντ νίκησε την ΣΚΟΝΤΑ Ξάνθη με σκορ 0-1, ενώ -από Κυπριακής πλευράς- η Ανόρθωση κέρδισε 3-0 τη Γκέφλε ΙΦ και η Ομόνοια εξήλθε ισόπαλη με τη ΦΚ Άστρα Τζιούρτζιου.

Παρακάτω ακολουθούν τα αποτελέσματα όλων των υπόλοιπων συλλόγων:

Τρίτη 16/7

  • Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)-Παντούρι (Ρουμανία) 0-0

Πέμπτη 18/7

  • Ξάνθη-Λίνφιλντ (Β.Ιρλανδία) 0-1
  • Ντίλα Γκόρι (Γεωργία)-Ααλμποργκ (Δανία) 3-0
  • Ιρτίς Παβλοντάρ (Καζακστάν)-Σιρόκι Μπρίγιεκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 3-2
  • Βέντσπιλς (Λετονία)-Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) 1-0
  • Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)-Σένιτσα (Σλοβακία) 2-2
  • Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Πιαστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) 2-1
  • Χόνκα (Φινλανδία)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 1-3
  • Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)-Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία) 1-1
  • Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)-Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 1-2
  • Ζρίνσκι Μόσταρ (Βοσνία)-Μπότεφ Πλοβντίβ (Βουλγαρία) 1-1
  • Σκόντο (Λετονία)-Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) 2-1
  • Μπερόε Στάρα Ζαγόρα (Βουλγαρία)-Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 1-4
  • Στρόμσγκοντσετ (Νορβηγία)-Ντεμπρετσένι (Ουγγαρία) 2-2
  • Πετρολούλ Πλοϊέστι (Ρουμανία)-Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) 3-0
  • Μάλμε (Σουηδία)-Χιμπέρνιαν (Σκοτία) 2-0
  • Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Καζάρ Λανκαράν (Αζερμπαϊτζάν) 2-0
  • Χοντ (Νορβηγία)-Ακτόμπε (Καζακστάν) 1-0
  • Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)-Σεντ Τζόνστον (Σκοτία) 0-1
  • Ανόρθωση (Κύπρος)-Γκέφλε (Σουηδία) 3-0
  • Τρόμσο (Νορβηγία)-Ιντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 2-0
  • Τσερνομόρετς Οντέσα (Ουκρανία)-Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία) 2-0
  • Γκέτεμποργκ (Σουηδία)-Τρέντσιν (Σλοβακία) 0-0
  • Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)- Ουτρέχτη (Ολλανδία) 2-1
  • Βαλέτα (Μάλτα)-FC Μινσκ (Λευκορωσία) 1-1
  • Κουκέσι (Αλβανία)-Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 3-2
  • Τουν (Ελβετία)-Τσικούρα Σαχκέρε (Γεωργία) 2-0
  • Γιαγκόντινα (Σερβία)-Ρούμπιν Καζάν (Ρωσία) 2-3
  • Ζαλγκίρις (Λιθουανία)-Πιούνικ (Αρμενία) 2-0
  • Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Χάκεν (Σουηδία) 2-2
  • Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)-Τούρνοβο (ΠΓΔΜ) 2-1
  • ΦΚ Άστρα Τζιούρτζιου (Ρουμανία)-Ομόνοια (Κύπρος) 1-1
  • Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) 4-2
  • Βοϊβοντίνα (Σερβία)-Χόνβεντ (Ουγγαρία) 2-0
  • Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βεστμαναεγιάρ (Ισλανδία) 2-0
  • Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)-Ζίλινα (Σλοβακία) 3-1
  • Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)- Ρούνταρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) 4-0
  • Ριέκα (Κροατία)-Πρέστατιν Τάουν (Ουαλία) 5-0
  • ΚR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)-Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο) 1-3
  • Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) 0-0



Bookmark-new.svg



Πηγές